fbpx

Milí zákazníci, děkuji Vám za Vaši přízeň a oznamuji, že poslední objednávky, s dodáním do Vánoc, přijímám v neděli 17. 12. 2023 do půlnoci.

Objednávky přijaté od pondělí 18. 12. 2023 budeme odesílat až počátkem roku 2024.

Nákupní košík

Pojďme do toho spolu…

Dnešní článek bych ráda věnovala ne-andělskému, leč ryze lidskému tématu a tím je praní prádla. Jak jste mnozí zaznamenali, natočila jsem video v němž hovořím o vážnosti situace na naší planetě a důležitosti toho, abychom běžné věci dělali jinak, zdravěji, jemněji a v úctě k Zemi.

Myslím si, že téma praní je hodně důležité a to čím pereme velmi ovlivňuje stav naší Země. Představte si kolik vody na praní prádla asi Vaše pračka spotřebuje a co jedu z pracího prášku při vypouštění obsahuje, vynásobte to počtem praní za den, týden, měsíc. Představte si, že každá domácnost ve Vaší obci, městě, našem státě a celé planetě vyprodukuje pouhým praním to, co ta Vaše a dostanete se na obrovské číslo.
Přestavte si, že den co den milióny praček vypouští jedovatou vodu, která znečišťuje spodní vody a uvolňuje agresivní vibrace, které hubí Matku Zemi a ukládají se v ní. V určitých frekvencích se tato nakumulovaná agresivní energie ze Země formou různých katastrof uvolňuje, neboť se jí přirozeně touží zbavit. A člověk se stále diví, že tu se stalo to a tam zase ono „a jak hrozné věci se dějí“. Neděje se nic hrozného, jen to, co sami tvoříme. Je to jednoduché, co vkládáme tam, či onam zase přichází zpět.
Díky živé vizi, ve které mi andělé ukázali, co může přijít, je na místě otázka jak každý z nás sám za sebe může tuto agresivní energii zmírnit. Pomyslná nádoba je naplněná po okraj a stačí jedna jediná kapka navíc, která Zemí zatřese tak, že to bude mít nevratný a fatální dopad na každého z nás. Můžete namítnout „no jo, fajn, ale vždyť to nemá smysl, když ostatní dělají to či ono…“ , ale…, co když právě Vy jste tím důležitým člověkem, jehož jedna jediná kapka může ovlivnit mnohé?
V první řadě se přestaňte dívat na druhé, ale začněte u sebe. Neřešte, kdo a co dělá a nedělá, protože to není Vaše starost a nikomu tím nepomůžete. Nemiřte svoji pozornost k průmyslu, který znečišťuje ovzduší, letecké dopravě a dalším věcem, které nemůžete ovlivnit, protože tím se vaše energie tříští a nakonec bude chybět jen a jen Vám.
Uvědomte si, že máte zodpovědnost opravdu a jen sami za sebe, své děti, potažmo rodinu. Představte si, jak velmi můžete ovlivnit životy svých milovaných, když se při kontaktu s prádlem do jejich pokožky nebude nepozorovaně vpíjet jed. Představte si, jak zdravé základy budujete ve svých dětech, když považují za „normální“, že si svůj prací prášek doma společně tvoříte. Představte si, že ve dne v noci nedýcháte toxické škodliviny aviváže a mnohá další pozitiva, která vás napadnou.
Představte si, že tento článek přečte sto lidí a těchto sto lidí si řekne, že to nemá smysl, anebo si řekne, že to zkusí. A představte si, že sto domácností najednou přestane vypouštět jedovatou vodu, jak obrovské množství to bude za měsíc?
Představte si, že právě VY svým vlastním příkladem můžete být inspirací kolegyni v práci, kamarádce a dalším lidem. Ne řečmi, ale tím „jak“ to děláte, můžete druhým ukazovat, že to jde jinak, lépe, zdravěji. A ony dál a dál…
💗💗💗
Představte si, že právě VAŠE rozhodnutí může spustit kaskádu dalších rozhodnutí, které společně vytvoří hojivou Sílu pro naši Zemi.
💗💗💗
Na okamžik si zavřete oči a představte si, jak kruhy, které svým přičíněním vytvoříte tvoří další a další… Jak se do nich zapojuje stále více lidí a společně vytvářejí nádherný a zdravý ornament Života. Uvědomte si, že kdyby jen jeden jediný kruh ve Vaší představě chyběl ornament by nebyl kompletní. A třeba jste to právě Vy, kdo je tím důležitým článkem spojujícím kruhy k sobě. Bez Vás by ornament nebyl kompletní!

Ve videu, které jste mnozí viděli a ostatní jej brzy uvidíte na mém Youtube kanálu Pramen Světla jsem nezmínila, že mám už pár let netoxickou domácnost se vším všudy od praní prádla, mytí nádobí, úklidu, až po péči o tělo a líčení. Na tuto cestu mě přivedly mé děti, které jsou velmi vnímavé jak k andělské říši, tak všemu, co nás obklopuje a ve své citlivosti reagovaly na běžné prací prášky ekzémy.

Na praní prádla jsem používala klasiku – tedy Persil v dostatečném a raději větším množství, aby to hezky vypralo a navíc vonělo. Samozřejmě aviváží jsem také nešetřila. Po nějakém čase jsem si dala do souvislostí mnohé indicie a rozhodla se, že přejdu na jemnější způsob praní.

Vyzkoušela jsem několik produktů, u nichž jsem posléze zjistila, že se mylně pyšní nálepkou eko a přesto eko doopravdy nejsou. Intenzivně jsem hledala a nacházela odpovědi v úžasné Non toxic skupině, kterou lze najít na Facebooku a všem ji doporučuji k bližšímu prozkoumání pro nedocenitelné informace.

Na své cestě jsem po různých pokusech díky jmenované skupině dospěla k výrobě domácího pracího prášku, který je levný a hotový během chvilky. Pro jeho výrobu veškeré suroviny objednáte ZDE a ráda se s vámi podělím o recept.

Potřebujete jen 2 ingredience:

  • prací sodu
  • kokosové strouhané mýdlo

100g mýdla smícháte s cca 360g prací sody. Namíchané můžete skladovat v jakékoliv dóze, dávkuji 70 g prášku na 7 kg prádla přímo do bubnu (tedy 10 g na 1 kg prádla).

Ke světlému přidávám 2 lžíce perkarbonátu sodného, který slouží jako odstraňovač skvrn a projasňuje prádlo (koupíte rovněž na Fichema) na tmavé občas jen 1 malou lžičku. Dejte pozor u nestálobarevných oděvů, nebo kdyby Vám šisovalo prádlo, tak perkarbonát nepoužívejte. Perkarbonát je aktivní od 60 stupňů, jestliže perete na méně pořiďte si jeho aktivátor TAED, který najdete rovněž v uvedeném e-shopu, dává se ho jen pár zrníček.

Tento prací prášek není vhodný na vlnu, hedvábí a další jemné tkaniny, protože však ráda experimentuji, tak mohu potvrdit, že několik svetříků, ale třeba i funkčního oblečení to zvládá bez újmy.

Jestliže jste dosud praly v Persilu apod. :-), tak Vám může přidat, že prášek nepere v tom případě doporučuji přidat více perkarbonátu, případně experimentovat s teplotou vody. Případně větší skvrny před samotným praním můžete odstranit mýdlem značky Sonett na ruční praní.

Místo aviváže si dělám 10% roztok kyseliny citrónové, tj 100 g na 900 ml vody, a dávám do zásobníku na aviváž. Střídám se slabým octovým roztokem a rovněž dávám do zásobníku na aviváž.

Ocet ani kyselinu citronovou nikdy nelijte spolu s mýdlem do bubnu!

Tímto způsobem prané prádlo příjemně a jemně voní čistotou, což zpočátku nemusíte cítit, a to proto, že jsou vaše čichové smyly pod vlivy chemických vůní otupělé. Nic si z toho nedělejte, uvidíte, že tímto krokem rozhoupete důležité děje, které Vás povedou do rovnováhy k sobě i přírodě. Po nějakém čase ucítíte tu nádhernou vůni čistoty svého prádla a také se začnou probouzet mnohé další dary jemností, které vás povedou (nejen) k hlubší vnímavosti Andělů.

Při přecházení na zdravý způsob praní si nejprve vyčistěte chemií zanešenou pračku, jinak by se jedy dostávaly zpět do oběhu při každém praní. Pračku zbavíte ulpělých prášků a aviváže tak, když do ní nasypete cca 100 g kyseliny citrónové a zapnete na nejdelší prací cyklus při teplotě 90°C. Nejen, že z ní zmizí všechny usazeniny, ale budete ji mít i krásně čistou :-).
Možná vás napadlo, že by bylo fajn prací prášky střídat, někdy klasický a jindy zase netoxický. Ujišťuji vás, že to nefunguje! Jednak by pračka po každém jedovatém praní měla projít výše uvedeným procesem očisty a navíc jedovatě vyprané prádlo s netoxicky vypraným se Vám stejně pomíchá…

Jestliže máte pocit, že je míchání pracího prášku moc složité je to v pořádku, také jsem to tak ze začátku měla. Hotový netoxický prací prášek si můžete koupit třeba tady mám prověřeno, že tento e-shop nabízí opravdu výhradně netoxické produkty, ať je to cokoliv.

Jestliže je pro vás cokoliv z tohoto článku nesrozumitelné, zkuste se k němu za pár dnů vrátit a přečtěte si jej víckrát. Opište si poměry pro namíchání domácího prášku a bez spěchu si pročtěte nabídky e-shopů, na kterých nakoupíte suroviny buď pro domácí prášek, anebo samotný hotový prášek.

V jemnosti, která je současně viditelnou Silou, procházejte změnami s úctou k sobě a přírodě. Když se budete cítit zahlceně, nechte to v sobě zrát, ale současně neustrňte v kolejích, ve kterých jste.

Nepřebíhejte z jednoho na druhé (od praní k úklidu, líčení, apod. nebo se do toho zamotáte) a teprve, až si osvojíte jedno pokračujte na své cestě ke zdravému způsobu života v obyčejných věcech dál.

Uvidíte, jak se „pouhá“ změna praní prádla ve Vaší domácnosti pozitivně dotkne celé rodiny!

Vaše osvobozování z řetězce agrese se projeví zjemňováním nejen vašich smyslů, ale naprosto všech rovin života Vašeho a celé rodiny, do něhož vplyne mnohem více jemností než dosud.

Srdečně a s láskou,
Radana

P. S.: Snažila jsem se vám do jednoho článku sepsat „moudrosti“, které jsem posbírala za několik let, věřím, že se mi to povedlo a je pro vás vše srozumitelné, kdyby náhodou ne, tak mi napište. Příště budeme pokračovat třeba u mytí nádobí, to je také věda :-).

Vyhledávání

Search

Sociální sítě

Další články